Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Monika Kiejnich-Korfini
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
154,83 m2
STYL:
Modern
WIZUALIZACJA:
MUSSI Concept Studio
data:
2022

Biuro projektowania wnętrz Poznań MUSSI Concept Studio tym razem podjęło się zaprojektowania nowoczesnego domu w stylu modern. Dwupoziomowa aranżacja zawiera wszystko, co potrzebuje rodzina z dwójką dzieci. Każdy domownik znalazł tutaj swoją własną przestrzeń, nie zabrakło także miejsca na przestrzeń wspólną. W czym tkwi klucz do stworzenia ładnej i funkcjonalnej aranżacji dla całej rodziny?

[81,23m2]

Parter

73,6m2]

piętro

[16,04m2]

sypialnia

[44,88m2]

salon /Jadania / kuchnia

Jak zaprojektować dom dla rodziny? – radzi projektant wnętrz Poznań

„Projekt dużego domu, takiego jak ten w Poznaniu, stanowi esencję marzeń wszystkich domowników. To tutaj łączą się z sobą świat dorosłych oraz dzieci – w tym dzieci w różnym wieku. Zaprojektowanie przestrzeni wspólnej, często łączy się nierozerwalnie z pójściem na kompromis. Salon dla dzieci i dorosłych wymaga bardziej klasycznych pomysłów. Jeśli zaś chodzi o aranżację przestrzeni indywidualnej, tak jak na przykład w przypadku sypialni lub biura, musi być ona w pełni dopasowana do wieku, potrzeb i upodobań jednej osoby. Ważną kwestią estetyczną jest używanie w całym domu takich samych materiałów oraz kolorystki, która w sposób płynny będzie łączyć przejścia między pomieszczeniami. Dom dla rodziny musi być bezpieczny, naturalny i ciepły, tworzyć ostoję i miły zakątek, do którego chce się wracać. Niezastąpionym elementem budującym klimat domu są detale dekoracyjne oraz ciepłe, harmonijnie z sobą zestawione barwy.

Projekt pokoju dla dziecka – pastelowe kolory

 Natura to źródło inspiracji, do którego sięgaliśmy podczas projektowania pokoju dla młodszego dziecka. Elementami wystroju sypialni są: rysunkowe tapety przedstawiające zachmurzone niebo, okrągły dywanik z motywem kreskówkowego lwa oraz motyw słońca, który zdobi kącik z łóżeczkiem raz ten do siedzenia dla rodziców. Projekt pokoju dla dziecka musi uwzględniać przede wszystkim wiek dziecka. Aranżacja dopasowana do potrzeb maluszka to nie tylko kwestia gustu rodziców. Pastelowe kolory, takie jak: beż, błękit i kolor żółty, wpływają na dobre samopoczucia maluszka, a dobrze zorganizowana przestrzeń to podstawa bezpieczeństwa najmłodszego z domowników. Jasny, przestronny pokój wyposażony jest w lampę stojącą oraz wygodny, nowoczesny fotel tapicerowany, na którym rodzice mogą usiąść wraz z dzieckiem, żeby poczytać mu bajkę na dobranoc. Istotny wpływ na ciepły nastrój sypialni ma drewniana podłoga oraz wykonane z tego samego materiału dekoracje. Duże okno w sposób naturalny doświetla aranżację i sprawia, że jest ona bardziej naturalna.

Projekt pokoju dla starszego dziecka – kącik do zabaw i wspinaczki

Starsze dziecko potrzebuje innej przestrzeni niż niemowlę czy dziecko, które jeszcze niczego nie zrobi bez pomocy rodziców. Wraz z tym, jak maluch zaczyna chodzić, zaczynają piętrzyć się potencjalne zagrożenia, którym trzeba zapobiec. Starsze pociechy przejawiają już pierwsze oznaki chęci kształtowania własnego otoczenia w sposób indywidualny. Dobrze zaprojektowana sypialnia z miejscem do zabawy i nauki będzie miała istotny wpływ na dalszy rozwój młodego człowieka. W aranżacji dla starszego dziecka pojawiają się drewniane drabinki, ścianka wspinaczkowa oraz pierścienie, na których może ono podciągać się do góry. Taki kącik do zabawy to świetna alternatywa w razie niepogody. Projektowanie sypialni z wieloma funkcjami, wymaga także zakupu odpowiednich mebli. Aranżacja w Poznaniu została wyposażona w garderobę, półki oraz wygodne biurko. Widoczne na ścianach rysunkowe motywy samolotów są przejawem rozwijającej się pasji młodego człowieka, który być może zostanie kiedyś lotnikiem.

Projekt jadalni – duży stół dla rodziny

Projekt salonu z kuchnią i jadalnią to świetny przykład łączenia funkcji w jednej przestrzeni. Dzięki takim połączeniom wnętrze domu jest bardziej przestronne i jasne, nabiera lekkości. W naszej aranżacji połączyliśmy modern oraz boho, aby stworzyć ładną i funkcjonalną przestrzeń. Kuchnia modernistyczna, wyposażona w nowoczesne sprzęty i zabudowy, jest nie tylko estetyczna ale i czysta. Łatwo w niej przygotować posiłek, aby o krok dalej podać go na stole jadalnianym, gdzie zasiądzie cała rodzina. Podstawą jadalni jest stół, my zdecydowaliśmy się na taki o klasycznych kształtach, wykonany z ponadczasowego, naturalnego drewna. Wygodne, tapicerowane krzesła zapewnią domownikom wygodę siedzenia. Duży stół to także miejsce, gdzie można zorganizować poczęstunek dla wielu gości czy świąteczną ucztę dla całej rodziny.

Elementy w stylu boho w domu modern

Zaprojektowanie domu modern w Poznaniu wymagało od nas połączenia nowoczesności z lekkością stylu boho. Pomocne okazały się naturalne tworzywa oraz dekoracje, które nadały ostateczny klimat całemu domowi. Salon boho wraz z jadalnią zostały wyposażone w kilka ażurowych żyrandoli rodem z Bali. Zdobiące ścianę jadalni trzy dekoracyjne makaty, zostały wykonane z trawy morskiej. Ta naturalna kompozycja wprowadza do wnętrza lekki dynamizm, a sąsiadujące z nią lampki, nocną porą kształtują klimat aranżacji. Plecione ręcznie, dekoracyjne koła pojawiają się także na klatce schodowej i są nawiązaniem do tych w salonie. W całym domu pojawiają się również inne akcenty boho, takie jak wazoniki z suszonymi trawami czy wyjątkowe i niepowtarzalne obrazy aborygeńskie. Jeden z nich zdobi ścianę sypialni dla rodziców. Wykonane przez jednego z aborygeńskich twórców dzieło jest autentyczne, nie jest to kopia, ale oryginalny obraz przywieziony z Australii. Tak unikatowa dekoracja idealnie wpisuje się w styl boho, który preferuje ręcznie wykonane, wyjątkowe ozdoby.

Projekt salonu – wygodny narożnik dla rodziny

Projekt salonu, w pełni dopasowanego do potrzeb wszystkich domowników, powinien posiadać komfortowe meble wypoczynkowe. Jednym z nich jest miękki i wygodny narożnik dla całej rodziny. Rodzinne oglądanie telewizji, pogawędka we dwoje przy świetle kominka, spotkane z gośćmi – niezależnie od sytuacji narożnik spełni swoje zadanie. Salon nie może także obejść się bez poręcznego stolika kawowego oraz wspomnianego wcześniej kominka. Widoczny na zdjęciach zabieg estetyczny – łączenie w jednej przestrzeni kilku rodzajów powierzchni – dodał salonowi niepowtarzalnego charakteru. Połączenie szarości, czerni oraz ciepłej barwy drewna to esencja surowej naturalności, którą ociepliliśmy ciekawymi dekoracjami, trawą pampasową oraz ogniem płonącym w kominku. Całości dopełnił nowoczesny, ażurowy żyrandol oraz lampki LED znajdujące się na suficie.

Klatka schodowa

Projekt i aranżacja salonu, w pełni dopasowanego do potrzeb wszystkich domowników, powinien posiadać komfortowe meble wypoczynkowe. Jednym z nich jest miękki i wygodny narożnik dla całej rodziny. Rodzinne oglądanie telewizji, pogawędka we dwoje przy świetle kominka, spotkane z gośćmi – niezależnie od sytuacji narożnik spełni swoje zadanie. Salon nie może także obejść się bez poręcznego stolika kawowego oraz wspomnianego wcześniej kominka. Widoczny na zdjęciach zabieg estetyczny – łączenie w jednej przestrzeni kilku rodzajów powierzchni – dodał salonowi niepowtarzalnego charakteru. Połączenie szarości, czerni oraz ciepłej barwy drewna to esencja surowej naturalności, którą ociepliliśmy ciekawymi dekoracjami, trawą pampasową oraz ogniem płonącym w kominku. Całości dopełnił nowoczesny, ażurowy żyrandol oraz lampki LED znajdujące się na suficie.

Architekt wnętrz Poznań

Wykonujemy aranżacje wnętrz na terenie Poznania oraz okolic, dopasowane w pełni do potrzeb i gustu rodzin. W oparciu o nasze doświadczenie tworzymy wnętrza mieszkań oraz domów w stylach modern i w sposób płynny łączymy je z domieszkami innych stylów, na przykład boho, francuskim czy natural. Jako architekci wnętrz zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest dopasowanie wystroju sypialni do wieku dziecka. Bierzemy pod uwagę potrzeby indywidualne wszystkich mieszkańców domu i jesteśmy w stanie stworzyć dla nich przestrzeń wspólną. Salon, kuchnia, jadalnia, łazienka, biuro… Zaprojektujemy dla Ciebie każdą przestrzeń i dopasujemy ją do Twoich potrzeb estetycznych oraz funkcjonalnych. Zadzwoń do nas i umów się na niezobowiązujące spotkanie przy kawie!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą MUSSI Concept Studio