Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Lidia Musiał
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
46,75 m2
STYL:
Natural Modern
WIZUALIZACJA
MUSSI Concept Studio
DATA
2022

Natura to nieskończone źródło inspiracji, z którego czerpią piękno współczesne wystroje wnętrz. Tak jest również w przypadku tego projektu mieszkania w stylu natural modern. Kluczową rolę grają tutaj: beż, prostota i funkcjonalność oraz wzory i faktury inspirowane pięknem natury. Zobacz, jak w prosty sposób możesz wprowadzić natural modern do wnętrza swojego mieszkania lub domu.

Czym charakteryzuje się styl natural modern?

Dekorowanie wnętrz w stylu natural modern zakłada estetyczne połączenie funkcjonalności, prostoty i inspiracji naturą. Tutaj nie ma miejsca na zbędną przestrzeń, wszystko jest starannie obliczone i zaplanowane, dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Proste i minimalistyczne meble w stylu modern łączy z otoczeniem wyważony i chłodny beż. Kolorami uzupełniającymi dla tej barwy są: stonowana biel, jasny odcień brązu, i wyróżniająca się z otoczenia czerń – użyta w formie akcentów. Esencją natury w takiej aranżacji jest kolorystyka, faktury naśladujące drewno i kamień naturalny. Delikatne dekoracje wyróżniają się z otoczenia kształtem, fakturą lub kontrastem – bazują jednak na podstawowej kolorystyce natural modern. Kluczem do zrozumienia tego stylu jest połączenie maksymalnej funkcjonalności z subtelną nutką natury. W takim wnętrzu wszystko musi być uporządkowane, harmonijne i jednolite.

[15,20m2]

salon

[4,59m2]

łazienka

[14,11m2]

SYPIALNIA

[6,47m2]

KUCHNIA

Beż – powrót do wnętrz z lat dziewięćdziesiątych, podpowiada architekt wnętrz

Kolor beżowy we wnętrzach kojarzy się raczej z chłodem i nijakością – tak właśnie było w latach dziewięćdziesiątych. Czy zatem powrót beżu na salony XXI wieku to dobry pomysł? Okazuje się że tak, zwłaszcza gdy stanowi on podstawową barwę aranżacji w stylu natural modern. Bo choć beż łatwo jest zdominować, stanowi on piękną oprawę dla stonowanej bieli i jasnego brązu, jest także idealnym tłem dla czarnych akcentów dekoracyjnych. Natural modern nie jest oczywiście jedynym stylem, gdzie beż cieszy się dużym powodzeniem. Znajduje on swoje miejsce również w aranżacjach japandi, skandynawskich oraz we wnętrzu w stylu boho. Jeśli chcesz wprowadzić beż do wystroju własnego mieszkania, zadbaj o to, aby miał odpowiednie towarzystwo jasnych, zbliżonych do niego tonacyjnie barw.

Modne kolory ścian w stylu natural modern, czyli paleta brązów i beży

Projektowanie salonu, którego głównym tłem są beżowe ściany, może być kłopotliwe, chyba że salon będzie urządzony w stylu natural modern. To właśnie w tym stylu pojawiają się na ścianach beże i subtelne brązy. Nasz projekt łączy w sobie zarówno beż, jasny brąz (lamele i podłogi), jak i jasne odcienie szarości – kafelki w łazience. W otoczeniu beżowych ścian wyróżniają się tapety w kontrastowo zestawionych odcieniach brązu, które dodają wnętrzu indywidualnego charakteru. Rutynę przełamują również lamele, które zdobią ścianę w salonie i stanowią przepierzenie pomiędzy salonem i kuchnią. Projekt salonu z kuchnią, dzięki beżowym ścianom i jednolitym, drewnianym podłogom, nabiera spójności.

Lamele na ścianach w aranżacji mieszkań w stylu natural modern

Lamele to dekoracja ścienna wykonana z drewna, która znalazła swoje zastosowanie w naszej aranżacji. Tego typu dekoracje idealnie komponują się z wystrojem w stylu natural modern. Lamele w naszym projekcie wykonane zostały z drewna o subtelnej, jasnej barwie. Wyróżniają się na tle beżowej ściany i stanowią tło dla dekoracyjnych drewnianych gitar. Symetrycznie do nich zostało umieszczone ażurowe przepierzenie, oddzielające kuchnię od salonu. Tak nieoczywisty podział przestrzeni idealnie wpisuje się w styl natural modern – drewno, funkcjonalność, prostota form. Ciekawostką może być to, że lamele znajdują także zastosowanie w stylu japandi i nadają się również do zdobienia sufitów.

Czy beżowe mieszkanie można ożywić? Rola tekstyliów w nowoczesnym stylu natural

Wspomniane już wcześniej tapety mogą ożywić wnętrze, w którym dominuje beż. W naszej aranżacji w stylu natural modern użyliśmy tapety Palmowy Zakątek. Wyróżnia się ona z otoczenia dzięki połączeniu trzech barw: beżu, ciemnego brązu i złota. Ten naturalny motyw, powstały na bazie motywu liści palmowych, nadaje wnętrzu indywidualnego charakteru. Jeśli chcesz ożywić swoje beżowe ściany, nie musisz ich całkowicie zakrywać lamelami, możesz po prostu umieścić w ich otoczeniu tapetę w podobnym stylu. Ważne aby jej kolorystyka współgrała z otaczającą przestrzenią, dodatkami i kolorami. W stylu natural modern użycie danego wzoru tapety musi być uzasadnione, aby nie zachwiać harmonią wnętrza, dlatego podczas wyboru kieruj się kolorystyką własnego mieszkania.

Lustra w aranżacji natural modern – projekt mieszkania w Poznaniu

W tej aranżacji mieszkania wykorzystaliśmy kilka różnych rodzajów luster. Jednym z nich jest podświetlane, półkoliste lustro w łazience – jego geometryczny kształt wpisuje się w kanon stylu modern. Lustro jest pozbawione ramy, a dyskretne podświetlenie sprawia, że przejście między szkłem i płytkami jest łagodniejsze. Projektowanie garderoby w sypialni wymagało od nas myślenia ergonomicznego. Przesuwne drzwi szafy zostały zakryte z zewnątrz lustrami, które dodatkowo powiększają wnętrze optycznie. Drugie lustro, w kącie między szafą i łóżkiem, to dodatkowe udogodnienie funkcjonalne. Przy okazji powiększa ono wnętrze – sprawia wrażenie, że jest przejściem do kolejnego pokoju. Kolejne półkoliste, podświetlane lustro znajduje się na korytarzu, harmonijnie łączy się z tapetą Palmowy Zakątek – jest to idealny przykład rozwiązania w stylu natural modern.

Niezbędny wyróżnik stylu natural modern – nastrojowe drewno w dekoracjach i na podłodze

Jednym z podstawowych wyznaczników natural modern jest obecność jasnego drewna. Nasz projekt salonu połączonego z kuchnią jest spójny dzięki jednolitym, drewnianym podłogom w tym samym odcieniu. Aby całe mieszkanie nabrało spójności użyliśmy takiego samego drewna także na korytarzu i w sypialni. Harmonijne połączenie ścian i podług w salonie zapewniły lamele naścienne, w kolorze identycznym do podług. Lecz nasz projekt idzie jeszcze o krok dalej, gdyż drewniane powierzchnie pojawiają się również w łazience, jako element zdobiący podłogę i ściany kabiny prysznicowej. To wszystko sprawia, że aranżacja mieszkania jest spójna we wszystkich pomieszczeniach.

Ty też możesz się tak urządzić

Marzysz o aranżacji w stylu natural modern? A może już samodzielnie tworzysz podobną do naszej? Nie zapomnij o lustrach, które powiększą wnętrz optycznie, detalach dekoracyjnych, nieprzesadnie wyróżniających się na tle subtelnego beżu. Pamiętaj, aby twoja aranżacja była prosta, funkcjonalna i minimalistyczna. Kluczem do spójności aranżacji jest używanie takich samych materiałów w różnych pomieszczeniach mieszkania. Natural modern to ład i porządek, więc nie zapomnij o pojemnych meblach, garderobie i zabudowach, które pomieszczą całe wyposażenie domu. Projekt sypialni uzupełnij o wygodne łóżko tapicerowane w kolorze beżowym. Jeśli jednak boisz się eksperymentowania z natural modern, odezwij się do nas! Doradzimy ci, jak najlepiej przeprowadzić
stylistyczną rewolucję w Twoim domu.

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz do projektu wnętrza w Poznaniu?

Style wnętrz to temat rzeka, więc jeśli marzysz o wprowadzeniu jednego z nich do wnętrza swojego mieszkania, musisz dowiedzieć się, czym wyróżniają się poszczególne style. Jeśli nie masz na to czasu, możesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanego architekta wnętrz, który wszystkie style aranżacji ma opracowane do perfekcji. Czy warto zatrudnić architekta wnętrz? Tak! Zwłaszcza jeśli marzysz o aranżacji w stylu natural modern. Jeśli spodobała ci się aranżacja widoczna na zdjęciach, odezwij się do nas i umów się na niezobowiązujące spotkanie przy kawie. Przekonasz się, że znamy się na rzeczy.