Informacje kontaktowe

Oferta MUSSI Concept Studio

Etapy współpracy przy projektowaniu wnętrz

1. Rozpoznanie potrzeb Klienta

Każda realizacja powinna być w pełni zgodna z oczekiwaniami Klienta. Zanim przystępujemy do projektu każdorazowo rozpoczynamy pracę od szczegółowych konsultacji. Ważne są dla nas osobiste preferencje i upodobania naszych Inwestorów, ich styl życia, gusta oraz poczucie estetyki. Podczas pierwszej rozmowy dowiadujemy się od Państwa także jakie są ulubione style, materiały, kolory. Nasze realizacje mają oddać wizję i pomysły Klienta, po ich zrozumieniu wierzymy, że zaowocuje to uzyskaniem najlepszych efektów aranżacyjnych. Tą zasadą kieruje się każdy dobry projektant wnętrz. Dysponujemy bazą przykładowych realizacji jak i pomysłów, przedstawiamy wizję, która ma ułatwić wstępne wyobrażenie projektowanego wnętrza. 

2. Ankieta preferencji Klienta

Po zapoznaniu się z najważniejszymi aspektami stylu życia domowników projektowanego wnętrza Klient otrzymuje przygotowaną wcześnej pod jego inwestycję ankietę preferencji. Informacje w niej zawarte są niezbędne do stworzenia wnętrza i dotyczą wypowiedzi, które wpłyną na szyty na miarę projekt. W przygotowanej propozycji uwzględniamy wszystkie sugestie i uwagi, tak by jak najlepiej sprostać Państwa oczekiwaniom.    

3. Inwentaryzacja i układ funkcjonalny

Przed przystąpieniem do projektowania wnętrz przeprowadzana jest wizja lokalna, która umożliwia zdobycie pełnego oglądu pomieszczeń.  Podczas inwentaryzacji spotykamy się z Inwestorami na miejscu inwestycji, gdzie dokładnie zapoznajemy się z wnętrzem.  W każdym z projektowanych pomieszczeń przeprowadzamy krótką merytoryczną rozmowę, podczas której dokładnie definiujemy potrzeby Klientów.

Na drugim etapie przestawiam Państwu wypracowaną i przemyślaną propozycję układu pomieszczeń, pokazujemy tylko możliwe do zrealizowania warianty. Jeśli jest to możliwe przygotowujemy 2-3 propozycje układu funkcjonalnego dla projektowanego wnętrza. Jeżeli będą wprowadzane różnego rodzaju zmiany do stworzonego planu, to właśnie idealny moment na to. Jest możliwość modyfikowania układu ścian działowych oraz czas na omówienie prezentowanej funkcjonalności zaaranżowanych wnętrz. Wspólnie wybieramy najlepsze dla Państwa rozwiązania, nanosimy korekty i tworzymy końcowy, w pełni zaakceptowany z Państwa strony układ.

4. Tworzenie koncepcji

Koncepcję projektową przedstawiamy jako inspirację i zobrazowanie efektu pracy Studia projektowego, zobaczycie Państwo widoki płaskie oraz spacer 3 D. Po akceptacji tworzymy wizualizację jako końcowy optyczny etap projektu. Poza samą aranżacją tworzymy również meble, które są nierozłączną częścią projektowania aby zaowocowało najlepszymi efektami. 

Należy tutaj zaznaczyć, że koncepcja projektowa to ważny etap w procesie pracy. Oprócz pokazania klientowi naszych umiejętności, stwarzamy możliwość i budujemy tło do rozmowy na temat ostatecznej wersji układu funkcjonalnego mieszkania. To również moment, kiedy przedstawiamy różne pomysły, możemy zastanowić się nad ich sensem, zrobić „burzę mózgów”.  Stopniowo dobieramy elementy wyposażenia, nadajemy kształt meblom, wybieramy kolory, faktury, oświetlenie. Jeśli na tym etapie uda się poruszyć wiele istotnych kwestii, omówić je i rozwiać Państwa wątpliwości, późniejsza praca przebiegnie sprawnie i otrzymamy oczekiwane rezultaty.

5. Projekt techniczny

Na tym etapie przygotowujemy wszystkie rysunki, które obejmuje projekt tak aby umożliwić jego pełną realizację, w tym:  szczegółowe rysunki techniczne dla wykonawców budowlanych, plan zmian ścian,  rzuty elektryczne i wodno-kanalizacyjne, rzuty sufitów podwieszanych i kłady położenia kafli oraz podłóg. Klient otrzymuje dokumentację techniczną dla wykonawców wyposażenia na zamówienie: stolarzy, tapicera, szklarza. W otrzymanej książce dołączone są oprócz dokumentacji technicznej i spisu wyposażenia – wizualizacje. Na prośbę Inwestora jest możliwość przesłania jej poprzez wiadomość e-mail w pliku PDF.  Przygotowywany jest także orientacyjny kosztorys.  

6. Nadzór inwestorski

Usługa nadzoru autorskiego jest elementem projektowania wnętrz i jest skierowana jest dla Klientów, którzy nie potrzebują pełnej obsługi inwestycji tak jak proponujemy to w projekcie ”pod klucz”, ale chcą poświęcić jak najmniej czasu na aranżację wnętrz i zależy im na możliwości cyklicznego nadzoru naszego Studia nad pracami wykończeniowymi. Ilość wizyt na budowie, podczas których sprawdzamy zgodność postępu prac z założeniami projektu, oferujemy w postaci pakietów ustalanych indywidulanie z Inwestorem. W jej ramach prowadzimy inwestycję w jego imieniu, od opracowania harmonogramu i wyboru ekip wykonawczych, poprzez logistykę zamówień, transportów i koordynację prac na budowie, po kontrolę zgodności realizacji z projektem. To jest też czas, aby z Inwestorami odwiedzić sklepy i wg wcześniej przygotowanej specyfikacji sprawdzić czy jakość, cena i wygoda proponowanych elementów jest rzeczywiście zgodna z oczekiwaniami.

Tego typu usługa daje naszym Klientom pewność, że prace związane z projektem zostaną wykonane poprawnie, a wszelkie ewentualne problemy zostaną na bieżąco rozwiązane przez nasz zespół.  

Na życzenie Klienta w innej uzgodnionej formie współpracy prowadzimy całą inwestycję w imieniu Inwestora, w czasie których towarzyszymy w wyjazdach do sklepów producentów i pomagamy w doborze kolorów, okładzin ściennych i podłogowych, elementów wyposażenia, dodatków i dzieł sztuki.  Pracownia palując harmonogram dostosowuje swoje działania do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

W kwestii doboru ekip wykończeniowych związanych z całkowitym wykończeniem przestrzeni, z naszej strony przekazujemy firmom wykonawczym, z którymi współpracujemy, dokumentację wykonawczą do przygotowania oferty. Otrzymany kosztorys jest przekazywany Państwu do akceptacji a po akceptacji podpisujecie Państwo z daną firmą umowę na realizację danego zlecenia według naszego projektu. Firma wykonawcza podpisując umowę jest zobligowana wobec Państwa z tytułu jakości wykonanych prac jak również w kwestii gwarancji.