Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Lidia Musiał | Monika Kiejnich
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
60m2
STYL:
Natura | Boho modern
WIZUALIZACJA:
Monika Kiejnich
data:
2021

Nowoczesny apartament  60 m2 zaprojektowany w duchu minimalizmu, dla wymagającej młodej osoby, która lubi spędzać czas w domu, zarówno prywatnie jak i pracując.

Pandemia coronavirusa mocno dała się we znaki poznaniakom oraz innym mieszkańcom dużych miast, w tym także w Warszawie. Zakaz wychodzenia z domu zweryfikował panujące w świecie architektury wnętrz modne trendy. Inwestorzy z Poznania stawiają teraz na wnętrza jasne i naturalne, w których dominują przyjazne człowiekowi barwy ziemi oraz tworzywa wykonane z naturalnych surowców. Jakie są wyznaczniki nowoczesnych wnętrz 2021 roku? Jak stworzyć aranżacje salonu, łazienki lub kuchni dopasowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców domów i mieszkań?

Na czym polega minimalizm? Projektant wnętrz Poznań stwarza wymarzoną przestrzeń.

Czasami należy stworzyć dla naszego hobby miejsce, gdzie będziemy widzieć element naszej codziennej pasji. Przestrzeń, która wniesie radość do naszego codziennego życia. Bardzo ceni się współpracę z klientami, którzy mają głębokie zrozumienie intencji twórczej i doceniają projektowanie, a architekt wnętrz może zrealizować wizję, przenieść ją na „papier” a później już do nowych pomieszczeń. Tym razem musieliśmy znaleźć miejsce dla dwóch rowerów ale także uwzględnić mały metraż i potrzebę uporządkowania rzeczy.

Według definicji Minimalizm to ideologia, która przejawia się w określonym stylu życia, polegającym na redukowaniu liczby posiadanych przedmiotów. Osoba praktykująca minimalizm stara się pozbywać ich nadmiaru, a także rezygnuje z kupowania niepotrzebnych rzeczy. Filozofia minimalizmu polega na byciu zadowolonym z tego, co się ma, bez próby dorównywania innym ludziom.  

Modny styl modern boho i kolory w projektach wnętrz 2021.

Projektanci wnętrz z Poznania oraz z całego świata jednomyślnie orzekli, że najmodniejszym w 2021 roku kolorem będzie: Brave Ground (Moc Ziemi). Jest to wyjątkowo ciepły i przyjazny kolor powstały z połączenia barw na pograniczu brązu oraz beżu. Kolor ma zapewnić poznaniakom azyl, miejsce zaciszne, służące regeneracji. Ze względu na pandemię mieszkania oraz domy stały się przestrzenią, gdzie jednocześnie się pracuje i odpoczywa. Brave Ground pełni rolę koloru łagodzącego to połączenie.

Wnętrza mieszkań i domów ozdobią zarówno kolorowe tapety jak i ceglane powierzchnie. Poznański rynek architektury wnętrz jednomyślnie zdecydował, że biel będzie idealnym tłem dla aranżacji w 2021 roku. W grę wchodzą różne odcienie bieli, które są dla otoczenia neutralne i pełnią rolę czystej, niezapisanej kartki papieru, którą można dowolnie zaaranżować. Klasyczna biel ma charakter ponadczasowy, perfekcyjnie komponuje się z wszelkimi fasonami mebli oraz dodatków. 

Jakie meble pasują do stylu natura boho? Czym się kierować radzi architekt wnętrz.

Projektowanie kuchni, salonu oraz innych wnętrz w zakresie umeblowania będzie opierało się na jednolitych i spójnych powierzchniach. Na bazie drewnianych podłóg lub ceramicznej posadzki naśladującej drewno, pojawiają się meble w stylu boho, modern oraz okazy pochodzące z recyklingu. Kuchnia w mieszkaniach niezmiennie będzie łączyła się z jadalnią oraz salonem. Modne są zarówno proste formy jak i  częściowe zabudowy, ale w większości we wnętrzach pojawią się wolnostojące sprzęty użytkowane w kuchni. Najważniejsza będzie funkcjonalność. Modnymi kolorami będą czerń, barwy ziemi oraz odcienie beżu i białego. Matowe powierzchnie sprawią, że przestrzeń będzie spokojna i wyciszona.

Salon, jako przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa, będzie wyposażony w miękkie, tapicerowane meble w stonowanych kolorach, tkaniny jak najbardziej naturalne i szlachetne. Obłe kształty mebli zapewnią lekkość i subtelną elegancję. Maksymalną wygodę zapewnią domownikom owalne stoliki i fotele dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego domownika.

Architekci od projektowania wnętrz ze Mussi Concept Studio z Poznania pozostają do Państwa dyspozycji – zachęcamy do kontaktu. Stworzymy dla Państwa wymarzoną przestrzeń!

Projektanci wnętrz Poznań | Warszawa.

12.6m2]

sypialnia

[5.8m2]

łazienka

[31.4m2]

salon | kuchnia | hol

[10.7m2

biuro | garderoba