Informacje kontaktowe

Projekt małego mieszkania kawalerki Poznań
Projekt małego mieszkania | projekt kawalerki
Projekt małego mieszkania kawalerki Poznań
Projekt małego mieszkania kawalerki Poznań
Projekt małego mieszkania kawalerki Poznań
Projekt małego mieszkania kawalerki Poznań
Projekt małego mieszkania kawalerki Poznań
Projekt małego mieszkania kawalerki Poznań

Aranżacja małych wnętrz wymaga przemyślanych decyzji i znajomości ergonomii. Z pomocą często przychodzi funkcjonalne łączenie przestrzeni oraz designerskie rozwiązania. Aby zapewnić mieszkaniu spójność, należy stworzyć aranżację na bazie określonej gamy barw. Jak zaprojektować najlepszą aranżację ciasnego mieszkania, aby spełniała ona wszelkie oczekiwania? Na te i wiele innych pytań odpowie projektant wnętrz MUSSI Concept Studio. 

Aranżacja małych wnętrz – główne zasady

Znajomość podstawowych zasad urządzania małych wnętrz może nie wystarczyć. Architekt wnętrz, który ma do zaprojektowania niewielką przestrzeń, dosyć często musi polegać na swojej intuicji. Ciasne i wąskie pomieszczenia powinny być zaprojektowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Ergonomia musi iść jednak w parze z estetyką, która ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia.

Jak zatem urządzić kawalerkę, aby była nie tylko wygodna ale i ładna? W aranżacji wnętrza MUSSI Concept Studio uwzględniliśmy następujące kwestie: 

  • łączenie pomieszczeń – otwarte, nieograniczone ścianami wnętrze nabrało przestronności i jasności
  • spójny styl – zdecydowaliśmy się na jeden główny styl i uzupełniliśmy go o ciekawe detale
  • jasne kolory – modne dziś barwy ziemi pozwoliły nam stworzyć aranżację harmonijną i przyjemną w odbiorze
  • porządek i inteligentne rozwiązania – uporządkowana przestrzeń ułatwia poruszanie się po wnętrzu, a designerskie rozwiązania funkcjonalne pozwalają zaoszczędzić miejsca. Dlatego zdecydowaliśmy się między innymi na aneks kuchenny z zabudową.

Powiększenie optyczne przestrzeni – powiększyliśmy aranżację dzięki zawieszeniu na ścianie wysokiego lustra w kształcie prostokąta.

Aranżacja małych wnętrz mieszkań 

Projektant wnętrz, który urządza przestrzeń kawalerki, musi zaprojektować wnętrze tak, aby znalazło się w nim miejsce na wszystkie funkcje, jakie powinno spełniać wygodne mieszkanie. Nie może jednak zapomnieć o wolnych przestrzeniach oraz estetycznym wydzieleniu poszczególnych stref. 

Pomysł na aranżację małych wnętrz często uwzględnia burzenie ścian i zastępowanie ich przeszkleniami, drewnianymi tralkami czy też niskimi ściankami działowymi. Dobrym pomysłem może być także półka z roślinami, która będzie jednocześnie ozdobą mieszkania oraz ażurową przegrodą. W przejściach pomiędzy funkcjonalnymi podziałami mieszkania powinny pojawić się detale łączące całą aranżację. Mogą one nawiązywać do otoczenia fakturą, kolorem lub stylem. Mogą to być np.: kufry, skrzynie, koszyki itd. 

Projekt małego mieszkania a kilka funkcji

Aranżacja wnętrz małych często sprawia problemy ergonomiczne. Czym mniejsza przestrzeń, tym bardziej podnosi się poziom trudności wykonania projektu. Ściany, które oddzielają pomieszczenia pełniące określone funkcje, mogą zabierać dużo przestrzeni, która przecież może być wykorzystana w inny sposób. Aby odzyskać trochę cennej w ciasnych wnętrzach przestrzeni, warto zdecydować się na funkcjonalne połączenie kuchni oraz jadalni, lub salonu z aneksem kuchennym.

Aranżacja salonu i połączenie aneksu kuchennego i jadalni w jedno może wydać się odważnym pomysłem, jednak zaoszczędzona w ten sposób przestrzeń pozwoli na maksymalne wykorzystanie wnętrza. Ponad to ergonomiczny układ mebli, zgodny z projektem architekta wnętrz, ułatwi korzystanie z każdej strefy – wszystko będzie uporządkowane i dostępne na wyciągnięcie ręki. 

Aranżacja kawalerki -przemyślany układ 

Projektant wnętrz, który ma za zadanie stworzyć projekt kawalerki, zawsze bierze pod uwagę również indywidualne zapotrzebowania klienta oraz obowiązujące style wnętrz najczęściej wybierane przez inwestorów. Małe mieszkanie o przemyślanym układzie to gwarancja wygody mieszkania – poruszanie się w nim nie sprawia problemu, wręcz przeciwnie: jest ono stworzone na miarę indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Jeśli ktoś spędza wiele czasu na gotowaniu, w aneksie kuchennym należy umieścić funkcjonalne oświetlenie, np. listwy LED zamocowane tuż nad blatami. Wygodna sofa to miejsce na drzemkę po pracy, ale także na pogaduchy ze znajomymi. Niewielki stolik kawowy może być miejscem na położenie filiżanki aromatycznej kawy lub miejscem pracy zdalnej. Jeśli ktoś lubi czytać książki, koło sofy powinna znajdować się lampa oraz półka z ulubioną literaturą. W ciemnym kącie można ustawić komodę na ubrania, aby bardziej oświetlone miejsca wykorzystać np. na postawienie roślin doniczkowych. 

 

Meble na wymiar w aranżacji małego wnętrza

Aranżacja małych wnętrz często zmusza projektantów do sięgania po meble na wymiar, dopasowane do konkretnego wnętrza. Może to oznaczać większe koszty wykonania projektu, ale niekoniecznie. Architekt wnętrz zazwyczaj współpracuje z producentami mebli, dlatego może postarać się o atrakcyjne rabaty dla swoich klientów. Meble na wymiar sprawdzą się w przypadku ciasnych wnęk, wąskich pomieszczeń i skomplikowanych układów ścian. Ponad to podczas projektowania konkretnych modeli zawsze można uwzględnić pewne rozwiązania funkcjonalne, które pozwolą zaoszczędzić miejsca. W ciasnych wnętrzach liczy się każdy centymetr, każdy metr może mieć w pływ na wygodę mieszkania. Najlepiej nie decydować się na zakup mebli stworzonych do dużych wnętrz, może to być zakup nietrafiony, który będzie nas kosztował niepotrzebnie wydane pieniądze i utrudnienia w poruszaniu się po mieszkaniu. 

Które kolory nadają się do aranżacji małych wnętrz? Odpowiada projektant wnętrz Poznań MUSSI Concept Studio 

„Najlepszą bazą dla małych wnętrz są biele, szarości oraz jasne kolory drewna. Modne dziś barwy ziemi stanowią idealną dla wnętrz harmonijną gamę kolorów, które są bliskie naturalnemu środowisku. Mają one kojący wpływ na psychikę człowieka. Należą do nich między innymi ciepłe, ożywcze barwy, takie jak: beż, sepia, siena oraz żółcienie. Chłodniejsze barwy, nawiązujące do odcieni wody i roślinności, wyciszają aranżację. W otoczeniu barw ziemi dobrze prezentują się akcenty czerni oraz dynamiczne kontrasty widoczne na wzorzystych dekoracjach w stylu boho. Projektant wnętrz, potrafiący powiązać te wszystkie barwy w harmonijną całość, może na ich bazie stworzyć wiele ciekawych projektów małych wnętrz.” 

Styl boho w małym mieszkaniu

stylu boho. Lekkie, ażurowe sploty roślinnych włókien, wprowadzają do wnętrza charakterystyczną naturalną nutę dzikiego piękna, okiełznanego przez ręce zdolnego artysty. Dekoracjami w stylu boho mogą być wiklinowe kosze, wzorzyste makaty i chodniczki plecione z trawy morskiej, dekoracyjne poduszki z wzorami etnicznymi, lub lustro otoczone promieniście rozchodzącymi się włóknami trawy morskiej. Architekt wnętrz, który zaprojektował aranżację małego mieszkania (Mussi Concept Studio), wyposażył je w industrialne, ażurowe regały oraz białe półki, które niemal stapiają się z białymi kolorami ścian. Aranżację uzupełniają dekoracje naścienne w stylu boho oraz obrazki o nowoczesnym charakterze. Proste i ładne dekoracje stanowią delikatne akcenty, które dopełniają całości aranżacji, jednocześnie jej nie przeciążając. 

Salon z aneksem kuchennym – najlepsze rozwiązanie w aranżacji małego mieszkania

Małe mieszkanie wymaga zastosowania przemyślanych i sprawdzonych rozwiązań funkcjonalnych. Jednym z takich rozwiązań jest aneks kuchenny, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjną kuchnię. Najlepszym miejscem na poręczny i wygodny aneks jest  kąt wąskiego pomieszczenia. Miejscem na wnękę kuchenną może być np. mały pokój, połączony z jadalnią. Jak jednak rozmieścić blaty i szafki, aby zachować odpowiednio dużą ilość miejsca na gotowanie oraz swobodne poruszanie się? Projektant wnętrz, który dobrze zna się na swoim fachu, potrafi bez problemu zaprojektować aneks dopasowany do konkretnej aranżacji. Oprócz ergonomii liczy się także estetyka. Kolory zabudowy powinny współgrać z tymi występującymi w innych punktach mieszkania. 

Architekt Poznań: jak radzimy sobie z projektem małego wnętrza ?

Aranżacja wnętrz nietypowych, ciasnych, niewymiarowych wymaga od nas precyzji i doskonałej wyobraźni przestrzennej. Ważnym aspektem naszej pracy jest obejrzenie danego wnętrza oraz omówienie z klientem wszystkich jego pomysłów. Aranżacja małych wnętrz to kwestia trudna, lecz nasze doświadczenie ułatwia nam pracę nad kolejnymi zleceniami. Z pomocą często przychodzi nam znajomość różnych stylów wnętrz – łączymy różne struktury oraz materiały, aby stworzyć najlepszą z możliwości. Biuro projektowe Poznań  MUSSI  Concept Studio stworzy dla Państwa wymarzone mieszkanie, nawet jeśli będzie ono małe i niewymiarowe.

Jaką rolę pełnią wykonawcy?

Po zamknięciu etapu projektowego przychodzi czas na realizację. Ważny jest odpowiedni dobór wykonawców. Współpracując z biurem projektowym możemy skorzystać z opcji nadzoru co zapewnia nam dostęp do bezy sprawdzonych wykonawców

Biuro Projektowe MUSSI Concept Studio w Poznaniu – architekt, projektant i dekorator wnętrz zapraszają.

 

Mussi Concept Studio
Mussi Concept Studio