Informacje kontaktowe

Projekt sypialni | Projekty wnętrz Mussi Concept Studio
Projektant projektantka wnętrz Poznań | architekt wnętrz Poznań
Projekt salonu | Projekty wnętrz Mussi Concept Studio
Projekt biura | Projekty wnętrz Mussi Concept Studio
Projekt salonu | Projekty wnętrz Mussi Concept Studio
Projekt łazienki | Projekty wnętrz Mussi Concept Studio
Projektant projektantka wnętrz Poznań | architekt wnętrz Poznań
Projektant projektantka wnętrz Poznań | architekt wnętrz Poznań
Projektant projektantka wnętrz Poznań | architekt wnętrz Poznań

Dobry architekt wnętrz doskonale wie, jak urządzić dom, ale i projektowanie kawiarni nie sprawia mu trudności. Potrafi zaprojektować zarówno wnętrza klasyczne, jak i nowoczesne. Czy wybór dobrego architekta powinien zależeć jedynie od ceny jego usług, czy też warto zwrócić uwagę np. na jego komunikatywność? Czy portfolio projektanta wystarczy, aby ocenić jego zdolności? Dzięki temu poradnikowi wybierzesz najlepszego architekta w Poznaniu.

.

 Architekt wnętrz Poznań – portfolio

Portfolio to zdjęcia oraz opisy realizacji, które projektant wnętrz wykonał na specjalne zamówienie swoich wcześniejszych klientów. Oglądanie realizacji może pomóc ci ocenić jego możliwości oraz doświadczenie. Im bardziej rozbudowane portfolio, tym lepiej, lecz czasem ilość może nie iść w parze z jakością, dlatego warto zwrócić uwagę na detale.

Podczas oglądania portfolio zwróć uwagę na to, czy projektant potrafi łączyć style, czy dba o stosowane dobranie dekoracji oraz kolorów ścian. Czołowym wyznacznikiem jakości projektu jest oczywiście funkcjonalność i szczegóły techniczne, ale muszą one współgrać z estetyką wnętrza. Zdjęcia realizacji to dowód na to, że architekt posiada już pewne doświadczenie, że zaufało mu wielu klientów. Niektóre projekty wymagają wielkiej precyzji, każdy subtelny detal może mieć znaczenie, inne projekty tworzone są pod konkretny wyznaczony nurt. Dobry architekt wnętrz potrafi tworzyć pod szablon danego stylu, ale posiada także własne koncepcje jak dla przykładu nasz projekt wnętrza w stylu natura modern w modnych beżach.

Rozmowa z architektem

Jeśli zależy ci na tym, żeby trafić na projektanta, który jest nie tylko pomysłowy ale i komunikatywny, w pierwszej kolejności zadzwoń do niego. Jeszcze lepszą opcją jest po prostu wizyta w biurze projektowym, czyli spotkanie twarzą w twarz. Nie zawsze można dogadać się przez telefon, lepiej jest poznać kogoś osobiście. To właśnie podczas takiej rozmowy można ocenić, czy dana osoba będzie z nami dobrze współpracowała.

Komunikatywność to jedna z najważniejszych cech, które powinien posiadać dobry projektant wnętrz. Jest to kluczowa kwestia na każdym etapie realizacji projektu. Jeśli ktoś nie ma dla ciebie czasu, jest nieterminowy lub nie zachowuje kultury, współpraca z nim będzie uciążliwa. Podczas rozmowy zwróć uwagę na to, czy architekt bierze pod uwagę jedynie swoje wizje czy najważniejsze są dla niego twoje preferencje i potrzeby. Ktoś może być doskonałym architektem, ale jeśli nie bierze pod uwagę w pierwszej kolejności zdania klienta, nie warto z nim podejmować współpracy.

Przede wszystkim preferencje klienta

Na usługi renomowanego studia aranżacji wnętrz składa się wiele etapów postępowania. Należą do nich między innymi: obejrzenie wnętrza oraz ankieta preferencji klienta. Podczas wizji lokalnej architekt najlepiej może ocenić możliwości i ograniczenia, które będzie musiał wziąć pod uwagę podczas projektowania. Podczas takiej wizyty klient dzieli się z projektantem swoimi pomysłami. Czasem zdjęcia i słowa nie oddają wszystkiego, fachowiec po prostu musi spojrzeć na wszystko swoim architektonicznym okiem.

W przestrzeni łatwiej jest ocenić koszty, przemyśleć ewentualne przeróbki, dostrzec jak we wnętrzach zachowuje się światło dzienne. Z kolei ankieta preferencji klienta jest najlepszym podsumowaniem, na którego podstawie może pracować projektant. Jeśli fachowiec zapisuje spostrzeżenia, uwagi i pomysły klienta to dowód na to, że zdanie klienta jest dla niego bardzo ważne i nie chce zapomnieć o żadnym szczególe.

Projektowanie wnętrz Poznań – CENA

Kolejnym ważnym wyznacznikiem świadczącym o tym, że architekt wnętrz zna się na swojej pracy, jest kosztorys. Wycena własnej pracy zazwyczaj sprawia problem początkującym fachowcom. Dopracowany i szczegółowy kosztorys to dowód na to, że architekt po prostu orientuje się w cenach rynkowych, zadał sobie trud, żeby klient miał podane wszystko jak na dłoni. A jeśli wycena jest darmowa, to propozycja, z której naprawdę warto skorzystać.

Co projektant bierze pod uwagę podczas pierwszej wyceny?

 • zakres prac – projekt kompleksowy lub częściowy
 • metraż – cena wzrasta wraz z wielkością powierzchni przestrzeni aranżacyjnej
 • liczba opcji – im więcej wariantów układów funkcjonalnych i wizualizacji, tym cena wyższa
 • zakres opracowania dokumentacji wykonawczej
 • czy pod uwagę jest brany nadzór autorski nad realizacją projektu.

Dobry architekt wnętrz udziela pomocy na każdym etapie realizacji

Projektowanie wnętrz wiąże się również z fachowym doradztwem projektanta wnętrz. W czym może pomóc ci fachowiec? Np. w doborze mebli, kolorów ścian, tkanin, dodatków. Może także pomóc ci w wyborze odpowiednich rozwiązań technicznych i funkcjonalnych. Doradztwo w sprawie nowatorskich rozwiązań nie sprawia mu problemu – doskonale potrafi ocenić, czy dana opcja będzie dla ciebie korzystana, czy lepiej dać sobie z nią spokój. Jeśli zdecydujesz się na nadzór architekta podczas powstawania realizacji, musisz liczyć się niestety z dodatkowymi kosztami. Jednak jest to usługa, na której nie warto oszczędzać, bo tylko architekt właściwie oceni, czy prace idą zgodnie z planem. Jest to także gwarancja, że nie zostaniesz oszukany przez niewykwalifikowane ekipy budowlane czy wykończeniowe. Taki „strażnik” uchroni cię przed dodatkowymi kosztami, które możesz ponieść z winy wykonawców. Ponad to pamiętaj, że dobry architekt zawsze będzie miał czas  na to, żeby omówić z tobą wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru detali wykończeniowych itd.

Czym charakteryzuje się dobry architekt wnętrz?

Oto krótka lista najważniejszych cech, które wyróżniają dobrego projektanta wnętrz.

 • zmysł koncepcyjny, wyczucie dobrego smaku, talent
 • umiejętność łączenia stylów
 • doskonała komunikatywność
 • wyobraźnia przestrzenna i wrażliwość
 • umiejętności techniczne – myślenie funkcjonalne
 • własne interesujące pomysły – np. projekty mebli, unikatowe łączenia szczegółów\
 • uczciwość i dbanie o dobro klienta
 • znalezienie równowagi pomiędzy wymaganiami klienta, funkcjonalnością oraz estetyką
 • terminowość, słowność
 • zaangażowanie – jeśli ktoś kocha to, co robi, na pewno doprowadzi projekt i realizację do samego końca; zadba o każdy szczegół projektu, bo zależy mu nie tylko na pracy, ale także na spełnianiu swojej pasji.

Ponad to należy zwrócić jeszcze uwagę na wykształcenie kierunkowe oraz ewentualne sukcesy projektanta. Znajomość rynku i trendów to aspekt, który świadczy o pełnym zaangażowaniu.

Architekci Poznań MUSSI Concept Studio Jak współpracujemy z naszymi klientami?

Najważniejszym etapem wstępnym jest po prostu rozmowa, która służy temu, żebyśmy mogli określić potrzeby klienta. Z pomocą przychodzi nam również ankieta preferencji, którą wypełnia inwestor. Każdy szczegół może być ważny, dlatego zapisujemy wszystkie pomysły, wymogi i wizje, jakie wpadną mu do głowy. Przed przystąpieniem do projektowania udajemy się na miejsce, aby zrobić szczegółowe rozeznanie – bierzemy pod uwagę układ funkcjonalny wnętrza. Później dopiero możemy przystąpić do tworzenia koncepcji, czyli tworzenia pierwszego projektu. Pod uwagę bierzemy zarówno funkcjonalność jak i estetykę. Doradzamy klientowi na każdym etapie powstawania projektu, a nadzór inwestorski pomaga uniknąć wszelkich niedociągnięć podczas tworzenia realizacji. Przed przystąpieniem do działania sporządzamy także projekty 3D, czyli wizualizacje, które najpełniej mogą pokazać klientowi każdy aspekt projektu. W dobie pandemii bierzemy pod uwagę również projektowanie online.

Oferta MUSSI Concept Studio – biuro projektowe Poznań

Jako pełni zaangażowania architekci, chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego projektu wnętrza: domu, mieszkania, kawiarni lub innego lokalu. Nie straszne nam łączenie stylów, skomplikowane układy wnętrz, przeróbki i ambitne designerskie pomysły. Możesz się z nami spotkać na kawie, całkiem niezobowiązująco. Biuro Projektowe MUSSI Concept Studio w Poznaniu – architekt, projektant i dekorator wnętrz zapraszają.

Mussi Concept Studio
Mussi Concept Studio