Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Lidia Musiał
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
120 m2
STYL:
Modern

Część domu o powierzchni całkowitej 230 m2. Dom miał 30 letnią historię i przeszedł już duży remont 10 lat temu jednak nowa rodzina miała zupełnie indywidualne oczekiwanie co do jego funkcji i aranżacji. Projektanci wnętrz obecnie muszą dopasowywać układ pomieszczeń do zmieniającego się stylu życia. Tępo życia powoduje, że mamy tak mało czasu, by przebywać ze sobą, więc układ funkcjonalny mieszkania powinien nam to ułatwiać. Kuchnię aranżujemy tak, aby pracując w jej otwartej na pokój części, mieć możliwość kontaktu z innymi członkami rodziny, prowadzić rozmowę z gośćmi, wspólnie przygotowywać posiłki dowolnie korzystając z przestrzeni na pograniczu obu funkcji.   

Kuchnia z jadalnią i salonem

Należy zastanowić się, czy w dzisiejszych czasach ciągle jeszcze odpowiada nam klasyczny schemat podziału pomieszczeń, który powoduje, że osoba przygotowująca posiłek jest izolowana od reszty rodziny lub od gości (kuchnia jest mała i niewiele osób się w niej mieści).

W dużych domach aranżując wnętrza można pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia na kuchnię oraz jadalnię. Salon jest odpowiednim miejscem na to, aby połączyć w nim strefę rozrywkową i wypoczynkową wraz z strefą jadalnianą. Obszerny salon 30m2 pomieści w sobie komplet wypoczynkowy wraz z niskim stolikiem kawowym, a także duży stół. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie stołu rozkładanego, który w razie potrzeby może pomieścić większą ilość gości. Stół powinien być wyposażony w wygodne, pasujące do niego krzesła z oparciem. Komfort podczas siedzenia zapewni odpowiednia ilość miejsca na nogi oraz po bokach – najlepiej wyposażyć się w większy stół, który pozwoli na swobodę ruchów podczas jedzenia. Krzesła z tapicerowanym siedzeniem i oparciem zapewnią wygodę podczas długiego biesiadowania. Aranżacja salonu z jadalnią powinna być także spójna stylistycznie, co będzie miało wpływ na dobre samopoczucie i wygodę użytkowania. 

Życzeniem gospodarzy było, aby kuchnia była w odcieniach czerni i bieli wraz z delikatnymi elementami drewna. Czerń i biel to barwy dla jednych monotonne, dla innych fascynujące w swojej prostocie. Ich zestawienie jest zarówno wyrafinowane jak i wymagające – z jednej strony tworzy w pomieszczeniu efekt elegancji, kreuje wrażenie nowoczesności i harmonii, z drugiej jest prawdziwym egzaminem z kreatywności. Taka kolorystyka wymaga dobrze zaprojektowanych mebli i przemyślanych aranżacji, dodaniem elementów uzupełniających, interesujących faktur. To dobry egzamin dla projektanta wnętrz.

Połączenie czerni i bieli sprawdziło się w projekcie kuchni Mussi Concept Studio – po wyburzeniu większości ścian pomieszczenie stało się nie tylko bardzo użytkowe, ale ze względu na aranżacje wnętrza bardzo eleganckie. Zarówno dla domowników jak i gości nie jest obojętnym zestawem kolorystycznym. 

Na ścianie kuchennej zastosowaliśmy płytkę Chevron Wall White (18,6×5,2 ) – białe płytki ścienne, które idealnie dają się układać w różne wzory, tutaj położono klasyczną jodełkę. Białe, matowe lub błyszczące płytki ścienne CHEVRON WALL hiszpańskiego producenta EQUIPE są zachętą do zabawy — geometrią, designem i własnymi pomysłami na aranżację. Podłużne romby, w połączeniu z pozostałymi płytkami kolekcji tworzą nieoczywiste i niepowtarzalne wzory. Płytki ścienne białe, w jodełkę to połączenie futuryzmu i prostoty. 

Aranżacja dość wąskiej kuchni nie dała możliwości  uwzględnienia wolno stojącej wyspy, dlatego wyposażyliśmy ją w większą powierzchnię blatów. W dużej kuchni może pojawić się wyspa, która będzie nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale także miejscem ich spożywania. W projekcie kuchni z jadalnią udało się to także spełnić, dodatkowo ściana wyspy stała się elementem dekoracyjnym od strony salonu nadając wnętrzu ciepło. Uzupełniły to zawieszone nad wyspą oświetlone ciepłym kolorem led półki, które są miejscem pięknej kolekcji dodatków właścicielki domu. Kilka wygodnych wysokich taboretów (hokerów) zapewniło komfort siedzenia podczas szybkiego śniadania.

Wyspa sprawdza się tam, gdzie gotowanie wymaga częstej zmiany stanowiska. Należy pamiętać, że architekci wnętrz pomogą w obliczeniach i doradzą jak ustawić wyspę tak, aby spełniała swoją funkcję, nie stanowiąc przeszkody podczas poruszania się po pomieszczeniu.

Zapraszamy do współpracy – Mussi Concept Studio – Projektanci wnętrz Poznań | Warszawa.

[57m2]

OPEN SPACE PARTERU DOMU

[3.5m2]

KORYTARZ

[230m2]

POWIERZCHNIA DOMU