Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Lidia Musiał
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
22 m2
STYL:
Nowoczesny | Loft

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu, szczególnie jak mamy dużą rodzinę i cenimy każdą spędzoną z nią minutę przy domowym posiłku. Połączona z salonem staje się sercem wnętrza, centrum rodzinnego życia, które powinno być spójne kolorystycznie i aranżacyjnie, funkcjonale oraz estetyczne, zawierać popularne nowoczesne rozwiązania. Tym razem mieliśmy przeprowadzić całkowitą metamorfozę dopasowując układ kuchni do stylu życia domowników i rozwoju dzieci. Naszym założeniem było zaprojektować meble na wymiar aby każda część wnętrza spełniała oczekiwania Klienta a efekt okazał się spektakularn

[60m2]

powierzchnia OPENSPACE PARTERU

[22m2]

projekt kuchni z jadalnią

Projekt kuchni Poznań | O czym pamięta architekt wnętrz projektując kuchnie? Czy analizuje funkcjonalność pomieszczenia?

Kuchnia to pomieszczenie, które najbardziej ze wszystkich potrzebuje odpowiedniego zaplanowania i skrupulatnie przemyślanego rozstawienia sprzętów oraz ustalenia ciągów komunikacyjnych. Jeżeli decydujemy się na openspace projekt będzie trudniejszy ale za to ciekawszy.

Pierwszym krokiem do udanego projektu kuchni jest wybranie odpowiednich sprzętów AGD a co za tym idzie podjęcie decyzji czy będzie to sprzęt do zabudowy czy wolnostojący. Następnie po kolei wybieramy lodówkę, piekarnik wraz z płytą, okap, zmywarkę oraz takie elementy jak zlew, armatura.

Mając wybrane sprzęty kuchenne i znając ich wymiary ustawiamy je w takiej kolejności, w jakiej będziemy z nich korzystać. Praktyczność użytkowania mebli jest priorytetem. Najpierw lodówka (jeżeli mamy taką możliwość to w pobliżu blatu roboczego, aby wracając do domu z całą siatką zakupów łatwo było ją rozpakować). Następnie zlew i w niedużej odległości zmywarka – w tej kolejności – ułatwi to wyprowadzenie przyłączy w jednym miejscu i skróci czas między oczyszczaniem talerzy a wstawianiem ich do zmywarki. Skoro już wypakowaliśmy zakupy, następnie umyliśmy warzywa potrzebne do przygotowania posiłku, możemy przystąpić do wspólnego gotowania – czas na kuchenkę. Nasza praca w kuchni powinna odbywać się „po funkcjonalnej trasie” – czyli sprawnie i szybko. Projektant wnętrz powinien tak zaaranżować kuchnię aby uniknąć zbędnego przemieszczania się po niej. Pozostałe miejsce w pomieszczeniu wypełniamy szafkami kuchennymi i blatem roboczym – który w kuchni jest niezbędnym elementem mebli. Dzięki użytym materiałom kuchnię będzie cechowało: poręczność, bezproblemowość, użytkowność oraz wygoda i praktyczność.

Projektowanie kuchni Poznań | Projekt kuchni loft | Architekt wnętrz Poznań

Bardzo ważną częścią aranżacji nowoczesnej kuchni jest rozmieszczenie punktów elektrycznych, wyprowadzenia ciepłej i zimnej wody oraz odpływu. Każdy sprzęt powinien mieć swoje gniazdo elektryczne, oprócz tego musimy pamiętać o wyprowadzeniu tzw. gniazd użytkowych nad blatem oraz kabli do oświetlenia umieszczonego pod szafkami – jeśli takie planujemy zamontować. Należy pamiętać, że gniazdo dla zmywarki i piekarnika powinno znajdować się bezpośrednio za nimi. Projektant wnętrz powinien wyprowadzać je w sąsiedniej szafce – tak aby był do nich dostęp w każdej chwili.

Po technicznych aspektach projektu, pozostaje nam najprzyjemniejszy punkt czyli wybieranie form i kolorystyki do naszej kuchni, decyzje odnośnie materiałów i dodatków, które oprócz dekoracji muszą być funkcjonalne i trwałe. Nasz Inwestor preferował kafle w postaci jodełki na ścianie kuchennej – spełniliśmy jego oczekiwania. 

W każdym przypadku projektowanie kuchni jest dla nas przyjemnością. Każdy projekt jest przygotowywany indywidulanie do oczekiwań i potrzeb Klienta. Aranżacja mebli jest dopasowana do pomieszczenia, stosujemy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym użytkowanie staje się przyjemnością. Naszym narzędziem przy kontakcie z Inwestorem jest nie tylko spotkanie ale e mail czy aplikacja WhatsApp. Wszystkie etapy projektu są ważne, pracujemy aż obie strony będą usatysfakcjonowane.

Zapraszamy do współpracy i skorzystanie z naszych usług | architekt wnętrz Poznań – Mussi Concept Studioprojektanci wnętrz Warszawa – pracownia projektowania wnętrz Poznań. Nowe trendy w projektowaniu wnętrz 2021.