PROJEKTANT:
LOKALIZACJA:
Metraż:
STYL:
Połączenie salonu z kuchnią lub z aneksem kuchennym, to z pewnością wygodne i ciekawe rozwiązanie. Jednak ma ono swoje plusy i minusy, a kluczem, do pomyślnej i funkcjonalnej aranżacji, jest zastosowanie się do pewnych zasad. Zwolennicy tego typu połączenia przekonują, że to idealny sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu. Zwłaszcza, jeżeli powierzchnia nie jest zbyt duża.
[40m2]
salon z kuchnią
[15m2]
kuchnia z wyspą
Metamorfoza w nowym wydaniu, jak zacząć?
Remont domu czy mieszkania to duże przedsięwzięcie pod względem logistycznym, dlatego zanim do niego przystąpimy, warto najpierw rozplanować kolejność prac. Dzięki temu uda nam się sprawnie przeprowadzić prace, a z harmonogramem zdecydowanie łatwiej będzie zapanować nad budżetem remontowym. Prace najpierw zaczynamy od najpilniejszych i największych, a na koniec możemy zostawić drobne naprawy, które zrealizujemy szybko i sprawnie.
Aby efekt był spektakularny warto zatrudnić architekta wnętrz, szczególnie w sytuacji, kiedy chcemy część wystroju zachować i uzyskać spójką aranżację całości. Tak było tym razem, założenie jakie dostaliśmy to uzyskanie jak największej powierzchni i uzyskanie miejsca dla wyspy. Wyburzenia okazały się konieczne a osobna kuchnia i mały korytarz dołączyły do openspace całości dołu domu.
Miejsce na wyspę kuchenną możemy znaleźć zarówno w kuchni otwartej na salon, jak i zamkniętej. W kuchni z salonem będzie wydzielała przestrzeń pomiędzy częścią przeznaczoną do gotowania a pozostałą przestrzenią zaaranżowaną na pokój dzienny. Dodatkowy blat w kuchni to więcej miejsca do wspólnego gotowania, do którego dostęp z wszystkich stron mogą mieć wszyscy domownicy.
Łatwo można sobie wyobrazić, jak przyjemne i wygodne może być przygotowywanie posiłków we wnętrzu, w którym wszystko jest pod ręką i na swoim miejscu? Bez względu na to, czy marzy się o kuchni w stylu loftowym nowoczesnym czy boho, obecne meble na zamówienie spełniają standardy najwyższej jakości. Przed podjęciem takiej decyzji warto jednak skorzystać z porady architekta wnętrz, który pomoże w pomiarach i doradzi jaki układ mebli wybrać. Pomyłka może słono kosztować, dlatego lepiej zasięgnąć porady fachowców.
Ściana w kuchni jako element dekoracyjny | projekt kuchni Poznań
Ściany w aranżacji kuchni zazwyczaj odznaczają się wyrazistą kolorystyką lub wyjątkowością zastosowanego dekoru. Wnętrza nowoczesnych domów to świetne miejsce na szklane panele. Sprawdzą się one nie tylko w łazience, ale przede wszystkim w kuchni pomiędzy blatem a szafkami. My zastosowaliśmy jako tło biały marmur z delikatnymi szarymi żyłkami. Wzór wybrany z szerokiej gamy Fotolia by Adobe.
Aranżacja ściany w kuchni pozostawia tyle pola do popisu, ile jeszcze pozostało wolnego miejsca po zawieszeniu wszystkich półek i szafek. Ściana między blatem i wiszącymi szafkami może stać się miejscem na szklaną fototapetę, która jest świetną alternatywą dla tradycyjnych kafli ceramicznych. Tak atrakcyjna dekoracja, która może przedstawiać na przykład pejzaż gór, łąkę pełną kwiatów lub jezioro, może wprowadzić do małej kuchni przestrzeń, której często brakuje w kuchniach w bloku. Jest to także świetne rozwiązanie w dużych pomieszczeniach, które może podkreślić charakter danego stylu wnętrza. Lecz ściana w kuchni może także być miejscem na nieco skromniejsze dekoracje: plakaty, zdjęcia rodzinne, rysunku dzieci. Aby czuć się w swojej nowoczesnej kuchni swojsko i swobodnie warto wykorzystać jedną ze ścian do uzewnętrznienia swojej indywidualności. Może to być także miejsce funkcjonalne, gdzie zawieszona zostanie tablica korkowa, do której będzie można przypiąć plan zajęć dziecka, karteczki z terminami i ważnymi numerami telefonów.
Zapraszamy do współpracy – Mussi Concept Studio – Projektanci wnętrz Poznań | Warszawa.