Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Lidia Musiał
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
23 m2
STYL:
Modern

Kawalerka w centrum Poznania blisko Międzynarodowych Targów Poznańskich miała pogodzić mały metraż z zachowaniem funkcjonalności i dużego komfortu. Znalezienie inspiracji dla połączenia nowoczesnego stylu z wygodą i funkcjonalnością to duże wyzwanie dla projektanta wnętrz. Zaprojektowano ją tak aby pomimo niewielkiego metrażu była szykownym apartamentem, dobrze wizualnie prezentującym się na portalach.

Walory estetyczne i użytkowe w małej kawalerce.

Życie w kawalerce skazuje nas na pewne ograniczenia i utrudnienia. Gdy zaczynamy projektować wystrój, musimy najpierw skupić się doborze materiałów, kolorów ścian, podłóg, płytek oraz w następnym etapie zwracamy uwagę na meble i dodatki. Oczywiście obie te kwestie od początku powinny być spójne.

Tutaj postawiono na ułożenie porządnej, drewnianej podłogi w całości mieszkania, wybór wysokiej jakości ceramiki, którą można użyć w łazience, kuchni, ale również w salonie, trzymanie się jednolitej kolorystyki do wybranego stylu projektowanej kawalerki – modern oraz art deco. Sprawdziły się duże lustra zaaranżowane na ścianie, które odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze.za

[18.20m2]

openspace kawalerki

[4.80m2]

łazienka

Projekt małej kawalerki | projektowanie wnętrz Poznań

Projektant wnętrz zajmując się urządzaniem w wysokim standardzie kawalerki i doborem dodatków do niej, powinien kierować się kilkoma zasadami, które nadadzą przestrzeni luksusu: inwestycja w solidne meble, najlepiej wykonane na wymiar, stawianie na jakość, a nie na ilość, użycie materiałów, takich jak: naturalne drewno, marmur, czy aksamit.

Kierując się tymi zasadami w kawalerce podstawą projektu było aby w mieszkaniu znalazły się pojemne, zamknięte szafy zaprojektowane na wymiar. Znalazło się w nich osobne miejsce także na buty, walizkę, deskę do prasowania oraz suszarkę.

W całym mieszkaniu zaplanowano dwa rodzaje okładziny podłogowej – deskę z firmy Barlinek Dąb Caramel Grande skomponowaną z desek szczotkowanych z zaznaczonymi fazami krawędziami, co potęguje wrażenie szlachetnej, tradycyjnej podłogi dębowej. Jako wykończenie zastosowano lakier matowy. Drewniana podłoga nadaje pomieszczeniu ciepło i efekt luksusu. Położono kafle z Paradyż jako sprawdzonej marki.

Funkcjonalne rozwiązania w kawalerce - proponuje dobry projektant wnętrz Poznań

Welurowa kanapa z Agata meble w kolorze wina po rozłożeniu daje dużą powierzchnię spania i szybko się składa. Stolik nie musi być przenoszony, zaprojektowano specjalnie do kawalerki na kółkach, co daje mu dwufunkcyjność: stolik do kawy i stolik nocny.

Meble w kuchni zawierają stół jadalniany z miejscem dla trzech osób, mieszczą sporą lodówkę, zmywarkę i piekarnik elektryczny. Mieliśmy wyzwanie z dobrym projektem kuchni tak aby nie zabierała za dużo miejsca, jednocześnie spełniając swoją funkcję. 

Zlikwidowano małą łazienkę, zaaranżowano nową z miejscem ma dużą kabinę oddzieloną tylko taflą szkła, półkę , pralkę oraz dużą ilość szafek na kosmetyki, ręczniki i mop. Wnęka obok pionu wentylacyjno – kanalizacyjnego jest idealnym miejscem na szafkę zaprojektowaną na wymiar. Koncepcja kawalerki spełnia wymogi do różnego rodzaju najmu, zarówno dla jednej osoby, studenta (biurko z szafkami), lokum na weekend wynajęte przez portale, mieszkanie służbowe na czas konferencji lub innych wydarzeń dla przedstawicieli firm.

Zapraszamy do współpracy – Mussi Concept Studio – Projektanci wnętrz Poznań | Warszawa | specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz prywatnych i komercyjnych.