Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Lidia Musiał
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
10 m2
STYL:
Modern, New York
WIZUALIZACJA:
Weronika Jóźwiak
data:
2020

Pokój młodzieżowy dla młodego człowieka jest zawsze nie lada wyzwaniem dla rodziców nastolatka, który najczęściej ma jasno sprecyzowane oczekiwania. W tym przypadku też tak było: tapeta z miastem New York, duże biurko, łóżko stanowiące enklawę do wypoczynku i to na niedużym metrażu. Rodzice dali nastoletniemu dziecku prawo wyboru stylu. Najlepiej oczywiście wspólnie usiąść i posłuchać jakie rozwiązania, kolory czy meble będą mu odpowiadały. My otrzymaliśmy kilka inspiracji z Internetu, które mu przypadły do gustu.

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Nowoczesne projekty wnętrz zakładają kim będzie młody odbiorca i to wymusza zwrócenie uwagi na funkcjonalność i estetykę podczas urządzania pokoju dla nastoletniej dziewczyny oraz na sytuację, gdy w pokoju ma zamieszkać kilkunastoletni chłopak.

Jeżeli chodzi o wnętrze pokoju młodego mężczyzny warto zaplanować dodatkową przestrzeń pod sprzęt grający czy konsolę do gier, a także miejsce do ćwiczeń, np. mini-siłownię, ściankę wspinaczkową czy drabinkę gimnastyczną. Oczywiście nie każda powierzchnia daje takie możliwości ale nawet jeden element sprawi, że będzie zadowolony z niego ktoś, kto już nie jest dzieckiem, a jeszcze nie jest dorosły. W naszym projekcie ważnym miejscem było biurko oraz duża ilość punktów zarówno elektrycznych jak i usb. Miejsce do nauki umieszczono pod oknem aby wykorzystać jak największą ilość światła wpadającą do niedużego pokoju. Zastosowano nowe trendy w aranżacjach wnętrz. 

Pokój młodzieżowy – wolna przestrzeń. 

Planując aranżację pokoju młodzieżowego, spróbujmy ustawić meble w taki sposób, by pozostawić w nim jak najwięcej wolnej przestrzeni dla młodego człowieka. Dzięki temu stworzymy dużo miejsca na realizację jego własnych pomysłów. Tym samym unikniemy zagracenia pokoju oraz ograniczymy liczbę bodźców, które mogą rozpraszać przy wykonywaniu codziennych zadań takich jak nauka.

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by w pokoju nastolatka wyodrębnić kilka konkretnych stref (do nauki, wypoczynku, rozrywki), w praktyce ich funkcje najpewniej i tak się wymieszają: podręczniki wylądują na łóżku, laptop na fotelu, a ubrania na biurku.

Zamiast tworzyć granice, możemy zadbać o zaaranżowanie pokoju młodzieżowego w możliwie najbardziej uniwersalny sposób. Miękkie poduszki, wałek lub składany materac z firmy VOX  pozwolą na wygodną naukę w pozycji półleżącej, biurko z długim blatem pomieści zarówno książki i zeszyty, jak i duże głośniki,

[10m2]

Projekt pokoju młodzieżowego

Mocne akcenty kolorystyczne

Obecne trendy wykończenia wnętrz wskazują, że odchodzi się od malowania wszystkich ścian w tym samym kolorze, a rozwiązaniem, które zyska poparcie młodzieży, będzie wykorzystanie na jednej z nich mocnego akcentu kolorystycznego. W projekcie prezentowanego pokoju młodzieżowego takim uzupełnieniem jest tapeta. Przytulność daje zabudowa meblowa nad łóżkiem, a także dobranie odpowiednie oświetlenie wnętrz.

Dla zobrazowania jak projektant wnętrz może przedstawić propozycję dla młodego człowieka stworzyliśmy alternatywną wersję z innym motywem tapety. Projekt pokoju młodzieżowego powinien także uwzględniać odmienny styl od rodziców, indywidualne upodobania i styl. 

Zapraszamy do współpracy – Mussi Concept Studio – Projektant wnętrz Poznań | Warszawa – projektowanie i realizacja wnętrz prywatnych oraz komercyjnych, nowe trendy 2021.