Informacje kontaktowe

PROJEKTANT:
Lidia Musiał
LOKALIZACJA:
Poznań
Metraż:
75 m2
STYL:
Nowoczesny, ciepły
WIZUALIZACJA:
Weronika Jóźwiak
data:
2020

Nowoczesny apartament  75 m2 zaprojektowany dla młodych ludzi, którzy lubią spędzać czas w domu i zapraszać znajomych na wspólne gotowanie. Każdy pragnie przebywać w pomieszczeniach eleganckich, nowoczesnych i dający efekt świeżości dlatego   zastosowano odpowiednie materiały i spójne kolory.

Architektura wnętrz jest nierozerwalnie związana ze stylem życia i jako dobry projektant wnętrz  pamiętałam  o tym urządzając mieszkanie.  W tym projekcie w niektórych pomieszczeniach zaistniała konieczność połączenia dwóch funkcji. Także oczekiwania co do sypialni mieszkańców były określone, miała być z jednej strony oazą spokoju z drugiej dawać odrobinę luksusu. W kilku miejscach użyto kolor szary, który dla niektórych może wydawać się smutny, jednak sam w sobie ma wiele ciekawych odcieni. Odpowiednio skomponowany z innymi kolorami zagra pierwsze skrzypce we wnętrzu, niekonieczne stylizowanym na Starą Francję. Najmodniejszy chyba obecnie gołębi szary lubi towarzystwo złamanej bieli, czarnego i grafitowego oraz nieodłącznie drewna w różnych odcieniach.  Użyty w szlachetnych tkaninach wypada wyjątkowo elegancko. W nowoczesnych wnętrzach szarość świetnie wypada także w sąsiedztwie beży, brązów, niebieskiego i koralowego.

Projekt mieszkania dla młodych ludzi

Częsty układ pomieszczeń w apartamentach: korytarz bezpośrednio połączony z kuchnią i salonem. Obecnie nie chcemy aby osoba przygotowująca posiłek była izolowana od reszty rodziny lub gości. Odchodzi się od klasycznego kiedyś schematu podziału pomieszczeń. Mamy tak mało czasu, aby przebywać ze sobą, więc układ funkcjonalny mieszkania powinien nam to ułatwiać. Pracując w otwartej na salon kuchni mamy możliwość kontaktu z innymi członkami rodziny, możemy prowadzić rozmowę z gośćmi, wspólnie przygotowywać posiłki dowolnie korzystając z przestrzeni na pograniczu obu funkcji. Dlatego w apartamencie zaprojektowano dużo miejsca z praktycznym i modnym jako materiał blatem kompaktowym, dodając dużą wyspę połączoną bezpośrednio ze stołem. Aby tak zaaranżować kuchnię usunięto kawałek ściany i wydłużono linię mebli. Właściciele często goszczą przyjaciół, dlatego umieszczono rozkładany stół, który na co dzień nie zabiera miejsca. Przy dużych oknach, dających pełnię światła, powstała strefa wypoczynkowa z wygodnym narożnikiem. Zapewniliśmy Inwestorom apartamentu komfort i wysoką jakość poprzez profesjonalny warsztat projektowania wnętrz, jaki Państwu nasze biuro architektoniczne oferuje.

[32.1m2]

salon z kuchnią

[12,3m2]

garderoba z biurem

[5.7m2]

łazienka

[12,4m2]

obszar wspólny
i pralnia

[12,6m2]

sypialnia

Efekt spójnej przestrzeni w nowoczesnym projekcie wnętrz

W mieszkaniu zastosowano modne brązy w postaci fornirowanej płyty, szarości i grafity.  Kuchnia w pełni otwarta na pokój jest w tej samej kolorystyce co korytarz oraz nowoczesna łazienka. Przy dużej szafie korytarzowej, pełniącej także wewnątrz funkcję strefy gospodarczej (miejsce na odkurzacz i inny sprzęt domowy), zaprojektowano siedzisko tapicerowane materiałem, z którego wykonano narożnik w salonie. Widok z różnych części zaprojektowanej przestrzeni jest spójny i daje efekt estetyki i ładu.

Dużą role odgrywają w mieszkaniu lustra, im więcej lustrzanej powierzchni uda się uzyskać, tym lepiej. Za ich pomocą można optycznie wywalczyć nie tylko dodatkowe metry kwadratowe, lecz także sześcienne. Drugą ważną funkcją lustra w małym mieszkaniu jest doświetlanie przestrzeni, zwierciadlana powierzchnia jak żadna inna odbija promienie słoneczne i sztuczne światło. Dlatego w korytarzu umieszczono naprzeciw siedziska aby nie tylko móc zobaczyć osobę ale odbić światło z sypialni.

W apartamencie zastosowano oryginalne światło w przedpokoju i salonie. Sufit jest ozdobą z udziałem różnych rozwiązań oświetlenia pomieszczenia ale także wyznacza strefę.

Praca w kuchni składa się z ciągle powtarzanych procesów, dlatego już na etapie jej planowania warto przemyśleć jakie akcesoria będą nam potrzebne i gdzie powinniśmy je umieścić. Ponieważ właściciele lubią porządek zaprojektowano dużą ilość szuflad i szafek. Uwzględniono aspekty ergonomii tak aby podczas codziennych zadań zaoszczędzić sporo czasu i skrócić przebytą drogę,  rzeczywiście wszystko jest w zasięgu ręki. Okap zabudowany, niewidoczny. Natomiast górne szafki, głębsze i trudniej dostępne, pomieszczą mnóstwo sporadycznie używanych rzeczy.

Zapraszamy do współpracy – Mussi Concept Studio – Projektanci wnętrz Poznań | Warszawa | specjalizujemy się w projektowaniu wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Projekt sypialni - strefa wyciszenia i relaksu

Sypialnia w mieszkaniu została zaprojektowana jako strefa wyciszenia, bardzo spokojna w doborze środków wyrazu, aby nie stanowiła agresywnego wyrazu w całości apartamentu. Jedynym akcentem nawiązującym do stylu użytego w projekcie jest czarny sufit nadający ciekawy i niecodzienny akcent. 

Podobno najwięcej czasu spędzamy w sypialni, dlatego postaraliśmy się, żeby to miejsce było odpowiednio  zagospodarowane a projekt uwzględniał marzenia właścicieli. Bardzo istotne jest dobrze dobrane i rozmieszczone oświetlenie. Zapytaliśmy właścicieli co lubią, w jakich wnętrzach czują się dobrze, jakie kolory wpływają pozytywnie na ich samopoczucie. Sypialnia miała być tak urządzona, aby stanowiła azyl po całym dniu pracy oraz przekraczając jej próg zostawiać za sobą codzienne stresy i wchodzić w strefę wypoczynku. Ponieważ inwestor lubił oglądać telewizję przed snem –  wybrano odpowiednie miejsce na telewizor na wprost łóżka. Toaletka także byłą marzeniem właścicielki, a metraż sypialni umożliwił jego spełnienie.

Schowanie wszelkich kabli jest teraz standardem dlatego zaproponowaliśmy przyłącza w szufladach do ładowania sprzętu elektronicznego.

Połączenie funkcjonalności i estetyki w aranżacji wnętrza

Ostatnie pomieszczenie apartamentu stanowiło  wyzwanie ponieważ musieliśmy połączyć  w nim dwie funkcję garderoby i miejsca do pracy spełniając oczekiwania Pani i Pana domu. Zaprojektowana przez nas garderoba nie jest zamkniętym pomieszczeniem, do którego zaglądają tylko domownicy, ale estetyczną częścią wystroju mieszkania. Większa część szaf za szkłem dodatkowo oświetlona ledami. 

Wyposażenie garderoby (półki, drążki, wieszaki, szuflady, pojemniki) ściśle dostosowano do potrzeb  domowników. Przeanalizowano jakie rodzaje ubrań będą przechowywać i odpowiednio do nich dobrano niezbędne akcesoria. Na półkach zaplanowano ułożyć koszulki, swetry,  oraz torebki. Na drążkach  suknie, garnitury, marynarki, spódnice, spodnie, bluzki. Szuflady to doskonałe miejsce na bieliznę oraz dodatki. W zamkniętej części narożnikowej szafy znalazło się miejsce na torby podróżne i walizki.

Miejsce w pokoju jako część biurową wybrano blisko okna oraz tak, aby stworzyć ergonomiczną strefę do pracy. Wszystko w zasięgu ręki (drukarka pod blatem) a całość stylistycznie nierozerwalna z garderobą.

salon z kuchnią